Hej!
Noc Kultury to cykliczne wydarzenie w Lublinie, gdzie, jak sama nazwa mówi, w nocy możemy podziwiać sztukę. W tym roku jest jednak inaczej, a wszystko przez, wiadomo, pandemię. W 2021 Noc Kultury trwa od 4 czerwca aż do 21 lipca. Ale wiecie co? Mnie to cieszy, że trwa to tak długo. Po pierwsze dlatego, że z pewnością więcej ludzi będzie mogło podziwiać zupełnie inny Lublin, a druga sprawa, że można sobie pójść z rana i na spokojnie popatrzeć i porobić fotki. Ja na przykład nie przepadam za tłumami, więc poranek to idealny czas na podziwianie sztuki :)
W ogóle bardzo mi się podoba idea Nocy Kultury, bo każdy może sobie popatrzeć na sztukę bez nadęcia zadęcia. Ot, połazić po mieście, odkryć Lublin, pofocić, może się zainspirować czy nabrać dobrej energii. Ja uwielbiam różne takie właśnie rzeczy, zawsze poprawiają mi nastrój. No, ale do rzeczy ;) Standardowo, nie pokazuję wszystkiego ;)Na dachach kamienic można zobaczyć flagi-koty, uszyte na podstawie projektów Andrzeja Kota. Autorem jest Jarosław Koziara:
Studenci z WSPA stworzyli "Guernicę" - własnoręcznie zrobili kostiumy oraz scenografię. Oczywiście jest to inspiracja słynnym obrazem Pabla Picassa o tym tytule ;) Obraz miał ożyć na oczach widzów, no ale pandemia.
Noc Kultury to nie tylko instalacje artystyczne, ale też wystawy fotografii. Tutaj reportaż Anny Hernik "Muszą swój świat wymyślić na nowo" nominowany do Grand Press Photo 2021. Reportaż przybliża życie dzieci podczas pandemii:
Noc Kultury to nie tylko instalacje artystyczne, ale też wystawy fotografii. Tutaj reportaż Anny Hernik "Muszą swój świat wymyślić na nowo" nominowany do Grand Press Photo 2021. Reportaż przybliża życie dzieci podczas pandemii:
Żyrandole! to instalacja stworzona z czterech tysięcy piłeczek ping-pongowych. I tak sobie wiszą, i tak sobie się ruszają:
Na koniec - Planeta Lublin. Instalacja ta cieszy się dużym powodzeniem. Inspiracją jest, jak widać, globus. Tym razem całym światem jest... Lublin. Autorem instalacji jest Piotr Zieniuk, projektem i montażem instalacji zajął się Cezary Sielicki, a mapę stworzyła Małgorzata Rybicka:
Nad głowami wiszą też ryby. Instalacja "Rybne wspomnienia z Nocy Kultury" to dwie ryby: kolorowa Jarosława Koziary i monochromatyczna Francoisa Monneta:
Nad głowami latają też nietoperze. W zasadzie spokojnie sobie wiszą, a nawet świecą oczami. Autorem jest Jarosław Koziara:Na koniec - Planeta Lublin. Instalacja ta cieszy się dużym powodzeniem. Inspiracją jest, jak widać, globus. Tym razem całym światem jest... Lublin. Autorem instalacji jest Piotr Zieniuk, projektem i montażem instalacji zajął się Cezary Sielicki, a mapę stworzyła Małgorzata Rybicka:
Jak Wam się podoba tegoroczna Noc Kultury? :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz