niedziela, 28 maja 2017

Torebka z ażurem DIY

Hej!
Za każdym razem kiedy jestem w rodzinnym domu, wygrzebuję coś ciekawego. Jakiś czas temu z dna szafy wyjęłam taką oto czarną kopertówkę mojej Mamci:
Zabrałam ją, bo wciąż jest w dobrym stanie. A powstała... w 1991 roku w Mińsku! Swoją drogą miałyśmy mnóstwo rzeczy z Białorusi. Mieszkałyśmy przy granicy, a Białorusini przyjeżdżali do nas na handel (w sumie wciąż przyjeżdżają, tyle że na zakupy do Biedry :D). I zawsze można było u nich kupić coś ciekawego.
Kopertówka na jakiś czas wylądowała w szafie (by nabrać mocy prawnej, a jakże), a ja czekałam, aż najdzie mnie wena. I tak wczoraj przeglądałam Avanti i nagle wpadł mi do głowy pomysł. Niedawno w Pepco kupiłam złotawą ażurową matę z tworzywa i postanowiłam w końcu jej użyć. Początkowo miałam ją przeznaczyć na zrobienie własnej torebki od a do z, ale dałam spokój. Mam dwie lewe ręce do szycia i nie chciałam maty zmarnować.
W każdym razie zaczęłam od zrobienia dwóch dziurek na górze, żeby wmontować pasek. Troszkę pomógł mi mój partner, bo te dziurkacze są dość ciężkie w obsłudze. Miałam też wstawić nity, ale ostatecznie dałam spokój.
Następnie odkroiłam kawałek maty i przykleiłam.

Najgorzej było z paskiem. Nie miałam niczego godnego uwagi, ale z pudła pełnego pasków wygrzebałam plecionkę z koralikami i przymocowałam pasek do torebki. Gotowe! :)
 Torebkę bez problemu można nosić zawieszoną przez ramię.


 Na ramieniu także.
Pasek ma plastikowe koraliki z brokatem. Postanowiłam ich nie usuwać, bo tylko bym to wszystko popsuła :D


Jak Wam się podoba? :)

6 komentarzy:

 1. Kopertówka w oryginalnej postaci była świetna ale po metamorfozie jest fantastyczna! Sama chętnie bym ją nosiła :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Super ! Bardzo podoba mi się ta metamorfoza :) Powstała modna torebka boho :)
  Pozdrawiam ciepło :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na bardzo dizajnerską torebkę:) Sama chętnie bym taką nosiła!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie wygląda świetnie, zgadzam się z Ladywithcrochet - wygląda jak od jakiegoś projektanta. :D

  OdpowiedzUsuń