środa, 18 maja 2016

Darmowe ebooki o tworzeniu biżuterii | Jewelry Making Daily

Hej!
Ostatnio szukałam czegoś o tworzeniu biżuterii i przez przypadek natknęłam się na na darmowe i co najważniejsze - legalne ebooki. Są to książki w języku angielskim i zawierają zdjęcia, opisy, porady i czytelne instrukcje krok po kroku. Myślę, że warto do nich zerknąć nawet jeśli nie znacie dobrze angielskiego - zawsze możecie się podszkolić :) Dzisiaj pokażę Wam kilka wybranych pozycji ze strony Jewelry Making Daily - tutaj znajdziecie wszystkie książki. Nie są to opasłe tomiska, ale dla początkujących jak znalazł :)

The Illustrated Guide to Jewelry Making Tools
W tej książce znajdziemy nazwy niezbędnych narzędzi do tworzenia biżuterii z metalu. Wszystko jest podzielone na kategorie, a do tego każde narzędzie możemy zobaczyć dokładnie na zdjęciu. Na końcu znajdziemy tutorial na rączkę do piłki z modeliny Fimo.


Guide to Jewelry Making
W tej pozycji znajdziemy przydatne porady dotyczące projektowania biżuterii. Na początku omówiono akcesoria do rysowania, szkice, kolor, formę, elementy projektu i pracę z żywymi kolorami. Na końcu są dwa projekty: kolczyki i broszka.

How to Make Metal Jewelry
W tej pozycji zawarto podstawy dotyczące cięcia metalu oraz używania pilników. Bardzo podoba mi się pomysł z zamieszczeniem szablonu, który możemy wydrukować i ćwiczyć cięcie. Oprócz tego jest też instrukcja wykonania wisiorka z ptakiem.

Making Copper Jewelry
W tej pozycji są 3 projekty do wykonania z miedzi: bransoletka, naszyjnik z serduszek oraz wisiorek w różnych technikach.

Making a ring
W tym poradniku są 3 projekty pierścionków: w technice wire wrapping, proste lutowane obrączki, oraz pierścionki z oczkami. Do tego na końcu znajdziemy poradnik dotyczący rozmiarów.


How to Stamp Jewelry
Przyznam szczerze, że mega podobają mi teksturowanie metalu, dlatego pobrałam tę książkę. Są tu trzy projekty: pierścionki z kwiatkami, duże kolczyki i bransolety z napisami.

Leather Jewelry Making
Na stronie Jewelry Making Daily znajdziemy też różne tematyczne ebooki, np. z wykorzystaniem skóry w biżuterii. Tutaj znajdziemy 3 tutoriale na bransoletkę z kółkiem, kolczyki oraz choker.

DIY Recycled Jewelry
Tutaj znajdziemy instrukcje na wykonanie biżuterii z użyciem różnych przedmiotów, m.in. puszki czy muszli. Są tu 4 projekty na dwa wisiorki, broszkę oraz naszyjnik.

Tak jak wspomniałam na początku, są to tylko wybrane ebooki - wszystkich nie zdołałabym omówić :D Jeśli jesteście zainteresowani, zerknijcie sobie na listę tych książek i korzystajcie :D

3 komentarze:

 1. Nawet nie spodziewałam się, że jest aż tyle darmowych książek z pomocami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię sięgać do ebooków i audiobooków. Świetnie, że jest coraz więcej różnego rodzaju poradników. Bardzo fajne pozycje nam przedstawiłaś.
  Ciepło pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę jakie przydatne:)

  OdpowiedzUsuń