niedziela, 10 listopada 2019

Naturalny antybiotyk DIY

                                                                                                      Uwaga! Post ten nie zastąpi profesjonalnej porady lekarskiej!
Hej!
Jesień i zima to czas infekcji. Aby uchronić się przed chorobami, stosuję mój niezawodny napój mocy. Oprócz niego, piję też napój czosnkowy, zwany naturalnym antybiotykiem, który wspiera mnie w okresie zachorowań. Efekt? Od ponad półtora roku nie byłam przeziębiona, nie miałam grypy, zapalenia oskrzeli, płuc itp. Naturalny antybiotyk bez problemu wykonamy w domu z łatwo dostępnych składników.
Co będzie potrzebne?
-główka czosnku
-cytryna
-4 łyżki miodu
-szklanka wody
Obieramy czosnek, możemy go zmiażdżyć. Ja tego nie robię, po prostu taki obrany wrzucam do blendera. Wyciskamy sok z cytryny, dodajemy miód. Wszystko zalewamy wodą i blendujemy. Po zblendowaniu na gładką masę, przelewamy powstałą miksturę do słoika, zakręcamy. Ostawiamy na dwa dni w ciemne oraz chłodne miejsce. Po tym czasie należy miksturę przecedzić i przechowywać w lodówce. Jeżeli chodzi o dawkowanie, to można wedle uznania. Można robić sobie codziennego shota, można pić po jednej łyżce na dzień, albo można spożywać, kiedy jest potrzeba. Ja piję ten antybiotyk właśnie wtedy, kiedy potrzebuję. Wystarczy, że czuję się kiepsko albo jestem zmarznięta - natychmiast po niego sięgam.
Dlaczego taki domowy specyfik działa? Wszystko dzięki dobrze dobranym składnikom! Czosnek nie tylko poprawia właściwości krwi i lekko obniża ciśnienie, ale pomaga zwalczać wiele wirusów i wielooporne bakterie. Z kolei cytryna chroni przed infekcjami górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Sok z cytryny pomoże przy grypie oraz przeziębieniu, przyda się też przy odmrożeniach. Natomiast miód wzmacnia odporność i zwalcza bakterie.

Stosujecie naturalne antybiotyki? :)

Źródła:
Claudia Ritter - Naturalne antybiotyki
Aleksander Pawłowski, Dominika Szeląg - Wygraj zdrowie z naturą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz