czwartek, 3 grudnia 2015

Najprostszy kołnierzyk

Hej!
Dawno temu dostałam od Babci książkę "Z nitki i kordonka" Teresy Pięcek i Elżbiety Kowalskiej. Przez długi czas pozycja leżała na półce. Czasem do niej zaglądałam, jednak robienie z wzoru/opisu trochę mnie przerażało. W książce bardzo podobały mi się kołnierzyki i wiedziałam, że pewnego dnia pokuszę się o zrobienie któregoś. Miałam już jedną nieudaną próbę (dobrałam kiepską nić), ale nie poddałam się i wczoraj wydłubałam model numer 15 "Najprostszy kołnierzyk" (strona 25). Oto i on:






Kołnierzyk rzeczywiście okazał się dość prosty do zrobienia nawet dla mnie. Opis był na tyle jasny i przejrzysty, że dałam radę :) Użyłam do tego kordonka Ariadna, który leżał u mnie w domu od kilku (kilkunastu?) lat. Cieszę się, że w końcu poszedł w ruch i udało mi się zrobić coś tak ładnego (przynajmniej mnie się podoba :D). Zastanawiam się już nawet nad tym, czy nie kupić nici w innych kolorach i nie podłubać jeszcze jakichś kołnierzyków :)

Jak Wam się podoba mój kołnierzyk? :)

8 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie wyszedł, dodaje uroku tej szarej bluzce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładny! Uwielbiam kołnierzyki, są świetne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny ,muszę siostrze pokazać tytuł ona uwielbia wszelakie nowe wzory na kołnierzyki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny, przypomniał mi się czas podstawówki i paskudne fartuszki... I mój piekny dorobiony do takowego fartuszka na szydełku kołnierzyk:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny :) Jest prosty i elegancki, uwielbiam takie rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo uroczy :) Idealny na Wigilię

  OdpowiedzUsuń
 7. Kołnierzyk świetny! Super będzie pasował:)

  OdpowiedzUsuń