wtorek, 4 grudnia 2018

Eko sprzątanie | Mleczko i spray do czyszczenia

Hej!
Czas na moje dwa ulubione produkty do czyszczenia. Pierwszy to rewelacyjne mleczko do czyszczenia różnych powierzchni, które składa się z sody oczyszczonej (delikatne działanie czyszczące, całkowicie biodegradowalna), szarego mydła (działanie czyszczące) i olejków eterycznych. Z kolei drugi produkt to spray do czyszczenia zrobiony z wody, octu oraz olejków eterycznych.

Co będzie potrzebne do zrobienia mleczka do czyszczenia?
-soda oczyszczona
-szare mydło
-woda
-olejki eteryczne
Do miski wsypujemy 3 łyżki startego mydła i rozpuszczamy w 1/2 szklanki gorącej wody. Mieszamy. Trzy czwarte szklanki sody sypiemy do słoika, następnie dolewamy mydło i mieszamy. Na sam koniec dodajemy kilka kropel olejków eterycznych. Ja wybrałam z drzewa herbacianego ze względu na działanie dezynfekujące. Mleczka używam do mycia sprzętów w kuchni i łazience. Świetnie myje zwłaszcza zlew oraz wannę (warto go użyć zwłaszcza po zastosowaniu płukanek ziołowych, które mogą odbarwiać).

Co będzie potrzebne do zrobienia sprayu do czyszczenia?
- ocet spirytusowy
- woda
- olejki eteryczne
Mieszamy ocet oraz wodę w stosunku 1:1, dodajemy olejki eteryczne i mieszamy. Możemy nim czyścić różne powierzchnie w domu (m.in. blaty, stoły, urządzenia kuchenne).

Co myślicie o takim duecie do sprzątania? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz