piątek, 7 grudnia 2018

Eko sprzątanie | Odświeżacze powietrza

Hej!
Na sam koniec cyklu dotyczącego sprzątania mam dla Was post o zapachach. Osobiście bardzo lubię, jak w domu ładnie pachnie i używam do tego odświeżaczy, które sama robię.
Zacznijmy jednak od sody oczyszczonej, która neutralizuje wszelkie brzydkie zapachy. Warto ją wsypać do odpływów i zostawić np. wtedy, gdy wyjeżdżamy - wtedy po powrocie nie uderzy nas nieprzyjemny zapach z rur. Można też wsypać sodę do słoiczka i postawić w lodówce. Z sody zrobimy także odświeżacz do dywanów oraz do odkurzacza (wystarczy dodać do sody kilka kropel olejku eterycznego i wciągnąć do odkurzacza). Jeśli chodzi o odświeżacze, olejki eteryczne są tu niezastąpione (chociażby w odświeżaczu do auta). Właśnie z nich robię spray do pomieszczeń.

Co będzie potrzebne do zrobienia odświeżacza powietrza?
-wódka
-woda
-olejki eteryczne
Do butelki ze spryskiwaczem wlewamy szklankę wódki i rozcieńczamy wodą (ja dodaję niezbyt dużo), a następnie dodajemy olejki eteryczne. Ja zazwyczaj w tym wypadku korzystam z cytrusowych, bo wszystkie do siebie pasują, a poza tym lubię ich zapach. Można się oczywiście pokusić o różne kompozycje.
Korzystacie z odświeżaczy powietrza? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz