piątek, 9 października 2020

Radosław Skóra - Rzeźby

Radosław Skóra - Rzeźby

Hej!

Tym razem w ramach inspiracji zabieram Was na wystawę rzeźby. Tego to jeszcze u mnie nie było :D W każdym razie kilka dni temu w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie na parterze pojawiły się wielkie rzeźby Radosława Skóry. Wybrałam się więc na wystawę, by i Wam coś tam pokazać. Rzeźby ze spawanej stalowej blachy idealnie wpasowały się we wnętrza CSK. 

Radosław Skóra - Rzeźby
Radosław Skóra urodził się w 1978 roku w Lublinie i jest absolwentem Wydziału Artystycznego UMCS. Aktualnie wykłada na tej właśnie lubelskiej uczelni. Jest autorem wielu wystaw. O swojej sztuce mówi tak:
Kubizujące formy stalowych rzeźb są odbiciem form architektonicznych na tle natury. Monumentalne formy rzeźbiarskie to swoiste pomniki przyrody, mające ukazywać moc natury wobec działalności człowieka, która, mimo zadawanych jej ran, czeka tylko na promień światła, by się odrodzić.Kubizujące formy stalowych rzeźb są odbiciem form architektonicznych na tle natury. Monumentalne formy rzeźbiarskie to swoiste pomniki przyrody, mające ukazywać moc natury wobec działalności człowieka, która, mimo zadawanych jej ran, czeka tylko na promień światła, by się odrodzić.

Radosław Skóra za rzeźbę "Drzewo" w 2016 roku otrzymał Grand Prix 13. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim:
Radosław Skóra - Rzeźby
Kolejne "Drzewo":
Radosław Skóra - Rzeźby
"Pień":
Radosław Skóra - Rzeźby
I wielgachna "Kula":
Radosław Skóra - Rzeźby
Część prac artysty można zobaczyć też tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz