niedziela, 20 sierpnia 2017

Zestaw do kaligrafii z Lidla

Hej!
Mój charakter pisma od zawsze jest brzydki. Żadne namowy, wypisywanie przez nauczycieli w zeszytach "pismo skandaliczne" ani sugestie nie były w stanie niczego zmienić. A im bardziej ktoś mnie naciskał, tym bardziej pisałam jeszcze brzydziej. Jeśli ktoś czepiał się mnie, że nie może mnie rozczytać w zeszycie, to miałam jedną prostą odpowiedź - to naucz się mnie rozczytywać. Ja też miewałam problemy z rozczytaniem koleżanek, nawet jeśli pisały ładnie (a jeszcze jak dodawały jakieś wywijasy do każdej litery :O). Każdy ma inny charakter pisma, to przecież logiczne.
I do dzisiaj piszę paskudnie. Nie wyobrażam sobie, że mam dla kogoś pisać ładnie, bo ktoś jest zbyt leniwy, by mnie odczytać :) Postanowiłam jednak zmienić to tylko i wyłącznie dla siebie. Wszystko przez prezent, który dostałam na Gwiazdkę dawno temu. Otóż pod choinką znalazłam zestaw do kaligrafii. Na początku podeszłam do tej sztuki trochę sceptycznie, bo kaligrafowanie wydawało mi się zbyt pracochłonne. Ale w sumie zdobycie umiejętności wymaga czasu w każdej dziedzinie :D Tak więc przez jakiś czas zestaw leżał nieużywany, ale miałam plan, by po niego sięgnąć. I w końcu to zrobiłam... i przepadłam :)
Zestaw do kaligrafii Crelando pochodzi z Lidla. Niestety nie mam pojęcia, ile kosztował.
Całość jest zapakowana w solidne pudełko:
Po otwarciu tak to wygląda:
 Zestaw zawiera karty do pisania oraz koperty:
Jest 5 stalówek oraz obsadka z drewna:Znajdziemy też niebieski atrament:
A także wosk oraz pieczęć:
Do zestawu jest dołączona broszurka, w której znajdziemy krótkie wprowadzenie oraz 3 alfabety. Szkoda, że nie jest to grubsza pozycja, aczkolwiek to tylko zachęca do dalszego rozwijania wiedzy i umiejętności :)
Jak na początek zestaw wydaje mi się super. Całkiem fajnie mi się ćwiczy z tą książeczką, a piórem bardzo wygodnie się pisze. Czeka mnie jeszcze długa droga jeśli chodzi o rozwijanie tej umiejętności, ale jestem dobrej myśli. Będę sobie robiła ładne notatki w nowym kalendarzu :D
Lubicie kaligrafować? :D

4 komentarze:

 1. Z wyglądu to ja nawet pisze całkiem, całkiem, ale z czytelnością to już jest dużo gorzej :). Od wielu już lat pisze głównie na komputerze, dlatego coraz bardziej gryzmolę. Praktyka czyni mistrza, ale taki zestaw na pewno bardzo pomaga w wyrobieniu charakteru pisma. Najbardziej jednak zauroczyła mnie ta woskowa pieczęć :). Powodzenia :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny ! Bardzo mi się podoba. Ciekawa jestem jak go wykorzystasz :)
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny zestaw. Ja mam ten sam problem z pismem:) Piszę paskudnie, a na studiach to już w ogóle mój charakter pisma poległ:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam żeby kupić taki zestaw baratu na urodzinki , on lubuje się w takich rzeczach musisz koniecznie pokazać efekty twojej nauki kaligrafii !:))

  OdpowiedzUsuń